Wydarzenia

Ruszają prace nad prototypem domowego magazynu energii

Jenox Akumulatory wraz z firmą Enea rozpoczął wspólne prace nad prototypem domowego magazynu energii elektrycznej. Prowadzony projekt badawczo-rozwojowy ma pozwolić na opracowanie i stworzenie domowego magazynu energii przeznaczonego dla prosumentów.


W tym celu w siedzibie naszej spółki w Chodzież podpisaliśmy list intencyjny inicjujący współpracę z Grupą Enea, jednym z najważniejszych podmiotów na rynku energii w Polsce. Celem wspólnie realizowanego projektu jest opracowanie i stworzenie domowego magazynu energii. Wspólny projekt badawczy stanowi odpowiedź na potrzeby rynku energetycznego w Polsce, a podjęta przez nas współpraca wpisuje się w światowe trendy rozwoju technologii magazynowania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Cel, który wspólnie chcemy osiągnąć, czyli przydomowe banki energii energetycznej u odbiorców przyłączonych do sieci energetycznej niskiego napięcia, to naturalny kierunek rozwoju w czasie ożywionego wzrostu liczby i mocy mikroinstalacji prosumenckich. Stworzenie polskiego magazynu energii umożliwi prosumentom maksymalne wykorzystanie na miejscu wytworzonej przez nich energii elektrycznej. Firma Jenox Akumulatory już na tym etapie badań ma pierwsze urządzenie, które z powodzeniem przechodzi testy. Mimo, że cały proces badawczy jest złożony, jego rezultaty powinniśmy poznać już za kilkanaście miesięcy. Warto zaznaczyć, że przewagą banków energii opartych o nowoczesne akumulatory kwasowo-ołowiowe jest to, że dobrze znane i od lat stosowane w motoryzacji baterie zbudowane są z surowców, które łatwo można poddać recyklingowi. 98 proc. składu akumulatora kwasowo-ołowiowego podlega ponownemu wykorzystaniu. Potrzebne do produkcji akumulatora surowce są też łatwo dostępne.

Powiązane artykuły

/upload/pictures/hit-diamentowy-2.jpg

Podwójny HIT dla Jenox Akumulatory

Nasza firma po raz kolejny została wyróżniona w konkursie Gospodarczo-Samorządowy Hit Regionów. Tym razem sukces był podwójny. Nasze produkty zostały docenione za swoją niezawodność otrzymując Brylantowy HIT, a sama marka Jenox Akumulatory uhonorowana została tytułem Hit Grand Prix 2022 w kategorii produkcja.

/upload/pictures/jenox-01.jpg

Jenox edukuje

W ramach Publicznej Kampanii Edukacyjnej już po raz szósty we współpracy ze Szkołę Podstawową w Zacharzynie zorganizowaliśmy dla uczniów szkół podstawowych z gminy Chodzież spotkanie, którego celem było podniesienie stanu świadomości ekologicznej w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami, ze szczególnym uwzględnieniem zużytych baterii i akumulatorów. Nasze działania edukacyjne mają się przyczynić do osiągnięcia jak najwyższego poziomu selektywnego zbierania odpadów.

/upload/pictures/fotowoltaika.jpg

Jenox doładowany eko energią

W ramach rozbudowy i dalszej modernizacji zakładu, chodzieska fabryka akumulatorów, stworzyła farmę fotowoltaiczną rozciągającą się na ponad 1000 m.kw. Instalacja została rozmieszczona na dachu hal przemysłowych. To kolejne proekologiczne rozwiązanie w fabryce.

Katalog Jenox

Katalog Jenox