FAQ

Dobór akumulatora

Odpowiedni dobór akumulatora jest kluczowy z punktu widzenia auta i jego prawidłowej eksploatacji. Jak dobrać akumulator ? Jaki akumulator wybrać ? Dokonując wyboru akumulatora musimy zwrócić uwagę na jego parametry, a także wskazania producenta samochodu zawarte w instrukcji obsługi pojazdu. Akumulator odpowiada za prawidłowe zasilanie najważniejszych komponentów auta, dlatego dobierając samochodową baterię należy zwrócić również uwagę na ilość dodatkowych urządzeń elektrycznych zamontowanych w pojeździe (np. podgrzewane fotele, system audio, odtwarzacz DVD etc.). Poniżej odpowiedź na pytanie jaki wybrać akumulator?


Decyzja o doborze akumulatora, który sprawdzi się w Twoim samochodzie może być trudna. Na finalny efekt, a co za tym idzie - Twoje zadowolenie, wpływają następujące czynniki:

  • Żywotność akumulatora - jeżeli będziesz przestrzegał zasad wyznaczonych przez producenta, możesz być pewien, że Twój akumulator posłuży Ci przez wyjątkowo długi okres, a tym samym jego dobór uznasz za właściwy.
  • Szybkość i sprawność ładowania - w ruchu Twój samochód cały czas potrzebuje dostępu do energii elektrycznej. Dlatego jest tak ważnym, aby Twój akumulator ładował się szybko i sprawnie, tym samym zapewniając Ci nieustanne źródło prądu.
  • Pojemność - ta cecha decyduje o tym, czy ten sprzęt w ogóle odpowiada wymaganiom Twojego samochodu. Dlatego, dobierając akumulator upewnij się, że jest on na tyle pojemny, aby bez problemu zasilić układ elektryczny Twojego auta.
  • Rozmiar – to aspekt niezwykle ważny zwłaszcza przy montażu dobranego akumulatora. Zanim dokonasz zakupu tego przedmiotu, koniecznie sprawdź jego wymiary, aby mieć pewność, że po prostu zmieści się pod maską należącego do Ciebie samochodu.

Powiązane artykuły

Jaki akumulator najlepszy dla diesla?

Popularne silniki diesla mają to do siebie, że zwłaszcza zimą, która u nas w kraju potrafi być wyjątkowo mroźna, przejawiają zwiększony apetyt na energię. Dlatego, poza odpowiednim rozmiarem, który po prostu musi pasować pod maskę Twojego diesla, pamiętaj również, aby akumulator, który ma znaleźć się w Twoim pojeździe miał też odpowiednią pojemność.

Akumulatory samochodowe

Akumulatory samochodowe są jednymi z najważniejszy części współczesnych pojazdów. To za ich sprawą dochodzi do uruchomienia pojazdów, zasilane są ich reflektory, radio oraz dziesiątki innych podzespołów odpowiadających zarówno za zapewnienie bezpieczeństwa, jak i komfortu podróży. W naszej ofercie Jenox znajdziesz bogatą ofertę tych produktów, w tym także akumulatory, które z powodzeniem dopasujesz do każdego typu pojazdu - również Twojego!

Jaki akumulator do samochodu?

Jaki akumulator do samochodu - aby odpowiedzieć na to pytanie musisz przede wszystkim poznać specyfikę samochodu, do którego chcesz zamontować nowy akumulator. Kluczowym aspektem jest sam rozmiar tego urządzenia - powinien on bowiem doskonale pasować do miejsca jego montażu tak, aby jego instalacja przebiegła sprawnie i szybko. Drugą bardzo ważną rzeczą decydującą o tym, jaki akumulator do samochodu warto wybrać jest jego pojemność. Każdy samochód zarówno osobowy, jak i dostawczy różni się pod względem zapotrzebowania na energię elektryczną. Im ono większe - tym naturalnie akumulator o większej pojemności będzie potrzebny do Twojego samochodu.

Katalog Jenox

Katalog Jenox