FAQ

Jaki wybrać akumulator

Jaki wybrać akumulator - przed tym pytaniem stają wszyscy właściciele samochodów (osobowych, jak i dostawczych, wykorzystywanych prywatnie, jak i do celów służbowych), którzy właśnie muszą zakupić nowe urządzenie zasilające ich pojazd. Wybór odpowiedniego akumulatora powinien być podyktowany kilkoma najważniejszymi czynnikami. Pierwszym z nich jest jego pojemność. Ten parametr musi być dopasowany do konkretnego pojazdu, w innym wypadku może się okazać, że np. zbyt mały akumulator po pierwsze – nie pasuje do samochodu, po drugie – ma zbyt małą pojemność potrzebną do jego swobodnego zasilania.


WYBÓR AKUMULATORA – JAKI WYBRAĆ?

Dlatego, aby wybrać najlepszy akumulator do swojego pojazdu, musisz zwrócić uwagę na zalecenia przekazane przez samego producenta. Zweryfikuj, czy jego rozmiar pozwoli na swobodny montaż pod maską, a pojemność odpowiada specyfikacji układu elektrycznego. Jeżeli oba te parametry się zgadzają - możesz być pewny, że wybrany akumulator Jenox posłuży Ci przez wyjątkowo długi okres.

Powiązane artykuły

Dobór akumulatora

Odpowiedni dobór akumulatora jest kluczowy z punktu widzenia auta i jego prawidłowej eksploatacji. Jak dobrać akumulator ? Jaki akumulator wybrać ? Dokonując wyboru akumulatora musimy zwrócić uwagę na jego parametry, a także wskazania producenta samochodu zawarte w instrukcji obsługi pojazdu. Akumulator odpowiada za prawidłowe zasilanie najważniejszych komponentów auta, dlatego dobierając samochodową baterię należy zwrócić również uwagę na ilość dodatkowych urządzeń elektrycznych zamontowanych w pojeździe (np. podgrzewane fotele, system audio, odtwarzacz DVD etc.). Poniżej odpowiedź na pytanie jaki wybrać akumulator?

Jaki akumulator najlepszy dla diesla?

Popularne silniki diesla mają to do siebie, że zwłaszcza zimą, która u nas w kraju potrafi być wyjątkowo mroźna, przejawiają zwiększony apetyt na energię. Dlatego, poza odpowiednim rozmiarem, który po prostu musi pasować pod maskę Twojego diesla, pamiętaj również, aby akumulator, który ma znaleźć się w Twoim pojeździe miał też odpowiednią pojemność.

Akumulatory samochodowe

Akumulatory samochodowe są jednymi z najważniejszy części współczesnych pojazdów. To za ich sprawą dochodzi do uruchomienia pojazdów, zasilane są ich reflektory, radio oraz dziesiątki innych podzespołów odpowiadających zarówno za zapewnienie bezpieczeństwa, jak i komfortu podróży. W naszej ofercie Jenox znajdziesz bogatą ofertę tych produktów, w tym także akumulatory, które z powodzeniem dopasujesz do każdego typu pojazdu - również Twojego!

Katalog Jenox

Katalog Jenox