FAQ

Akumulatory samochodowe

Akumulatory samochodowe są jednymi z najważniejszy części współczesnych pojazdów. To za ich sprawą dochodzi do uruchomienia pojazdów, zasilane są ich reflektory, radio oraz dziesiątki innych podzespołów odpowiadających zarówno za zapewnienie bezpieczeństwa, jak i komfortu podróży. W naszej ofercie Jenox znajdziesz bogatą ofertę tych produktów, w tym także akumulatory, które z powodzeniem dopasujesz do każdego typu pojazdu - również Twojego!


AKUMULATORY DO SAMOCHODÓW

Akumulatory samochodowe można podzielić na kilka kategorii. Pierwszą z nich jest klasyfikacja ze względu na rodzaj silnika (benzyna oraz diesel). Drugą może być podział na ich pojemność (mogące pomieścić więcej energii oraz te z nieco mniejszą jej ilością). Trzeci podział odnosi się bezpośrednio do rozmiarów akumulatorów samochodowych (inne nadają się bowiem do małych samochodów miejskich, jeszcze inne do nieco większych aut, a zupełnie inne do dużych dostawczy typu BUS, czy chociażby ogromnych TIRów i Autobusów).

Posiadamy w ofercie firmy Jenox Akumulatory cztery serie akumulatorów samochodowych dedykowanych do aut osobowych. Są to Jenox Classic Blue Power, Jenox Gold, Jenox EFB do aut z systemem Start Stop i Jenox AGM. Ponadto producent wytwarza również serię Hobby dedykowaną do sprzętu sportowego (łodzi, motorówek, przyczep campingowych, kamperów). Każdy z typów akumulatorów samochodowych dedykowany jest do innego odbiorcy. Wszystko zależy od tego jak i gdzie jeździmy, a także od zapotrzebowania pojazdu na energię (uzależnione jest to od ilości urządzeń elektrycznych zamontowanych w samochodzie).

Akumulatory samochodowe marki Jenox Akumulatory wykonane są z wysokiej jakości materiałów i zapewniają długą żywotność baterii samochodowych. Sukces swoich wyrobów producent zawdzięcza ich niezawodności i zaawansowaniu technologicznemu. Akumulatory samochodowe dzięki rozwiniętemu systemowi dystrybucji dostępne są w blisko 900 punktach na terenie całego kraju.

Powiązane artykuły

Dobór akumulatora

Odpowiedni dobór akumulatora jest kluczowy z punktu widzenia auta i jego prawidłowej eksploatacji. Jak dobrać akumulator ? Jaki akumulator wybrać ? Dokonując wyboru akumulatora musimy zwrócić uwagę na jego parametry, a także wskazania producenta samochodu zawarte w instrukcji obsługi pojazdu. Akumulator odpowiada za prawidłowe zasilanie najważniejszych komponentów auta, dlatego dobierając samochodową baterię należy zwrócić również uwagę na ilość dodatkowych urządzeń elektrycznych zamontowanych w pojeździe (np. podgrzewane fotele, system audio, odtwarzacz DVD etc.). Poniżej odpowiedź na pytanie jaki wybrać akumulator?

Jaki akumulator najlepszy dla diesla?

Popularne silniki diesla mają to do siebie, że zwłaszcza zimą, która u nas w kraju potrafi być wyjątkowo mroźna, przejawiają zwiększony apetyt na energię. Dlatego, poza odpowiednim rozmiarem, który po prostu musi pasować pod maskę Twojego diesla, pamiętaj również, aby akumulator, który ma znaleźć się w Twoim pojeździe miał też odpowiednią pojemność.

Jaki akumulator do samochodu?

Jaki akumulator do samochodu - aby odpowiedzieć na to pytanie musisz przede wszystkim poznać specyfikę samochodu, do którego chcesz zamontować nowy akumulator. Kluczowym aspektem jest sam rozmiar tego urządzenia - powinien on bowiem doskonale pasować do miejsca jego montażu tak, aby jego instalacja przebiegła sprawnie i szybko. Drugą bardzo ważną rzeczą decydującą o tym, jaki akumulator do samochodu warto wybrać jest jego pojemność. Każdy samochód zarówno osobowy, jak i dostawczy różni się pod względem zapotrzebowania na energię elektryczną. Im ono większe - tym naturalnie akumulator o większej pojemności będzie potrzebny do Twojego samochodu.

Katalog Jenox

Katalog Jenox