Wydarzenia

Jenox doładowany eko energią

W ramach rozbudowy i dalszej modernizacji zakładu, chodzieska fabryka akumulatorów, stworzyła farmę fotowoltaiczną rozciągającą się na ponad 1000 m.kw. Instalacja została rozmieszczona na dachu hal przemysłowych. To kolejne proekologiczne rozwiązanie w fabryce.


Chodzieska fabryka akumulatorów już w 2021 roku zbudowała na dachu hali produkcyjnej pierwszą instalację fotowoltaiczną o mocy 50kW. Wykorzystano na to panele o łącznej powierzchni 250 m kw. Instalacja w przeciągu roku wyprodukowała około 50 kWh energii. W drugim etapie realizowanego w firmie Jenox Akumulatory projektu powstała kolejna instalacja, tym razem o mocy 150 kW., by osiągnąć docelową moc na poziomie PV 200 kW. Prace nad jej realizacją zostały już zakończone. Cała energia dostarczana przez system PV, nawet w okresach większego nasłonecznienia, będzie wykorzystywana bezpośrednio na wewnętrzne potrzeby fabryki.

Warto przypomnieć, że równolegle firma Jenox Akumulatory wraz z Grupą Enea prowadzi badania nad polskim magazynem energii opartym o nowoczesne akumulatory kwasowo- ołowiowe. Celem opracowywanego banku energii będzie magazynowanie nadwyżek prądu wygenerowanych m.in. przez instalacje PV

Powiązane artykuły

/upload/pictures/agm-truck-220-white.jpg

Nowy Jenox AGM Truck

Miło nam poinformować, że nasza oferta poszerzyła się o nowy  akumulator dedykowany dla pojazdów ciężarowych i specjalistycznych. Jenox AGM Truck to najnowszej generacji akumulator kwasowo-ołowiowy, o zwiększonej odporności na głębokie wyładowania, który stanowi  odpowiedź na potrzeby branży transportowej.

/upload/pictures/hit-diamentowy-2.jpg

Podwójny HIT dla Jenox Akumulatory

Nasza firma po raz kolejny została wyróżniona w konkursie Gospodarczo-Samorządowy Hit Regionów. Tym razem sukces był podwójny. Nasze produkty zostały docenione za swoją niezawodność otrzymując Brylantowy HIT, a sama marka Jenox Akumulatory uhonorowana została tytułem Hit Grand Prix 2022 w kategorii produkcja.

/upload/pictures/jenox-01.jpg

Jenox edukuje

W ramach Publicznej Kampanii Edukacyjnej już po raz szósty we współpracy ze Szkołę Podstawową w Zacharzynie zorganizowaliśmy dla uczniów szkół podstawowych z gminy Chodzież spotkanie, którego celem było podniesienie stanu świadomości ekologicznej w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami, ze szczególnym uwzględnieniem zużytych baterii i akumulatorów. Nasze działania edukacyjne mają się przyczynić do osiągnięcia jak najwyższego poziomu selektywnego zbierania odpadów.

Katalog Jenox

Katalog Jenox