Wydarzenia

Jenox edukuje

W ramach Publicznej Kampanii Edukacyjnej już po raz szósty we współpracy ze Szkołę Podstawową w Zacharzynie zorganizowaliśmy dla uczniów szkół podstawowych z gminy Chodzież spotkanie, którego celem było podniesienie stanu świadomości ekologicznej w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami, ze szczególnym uwzględnieniem zużytych baterii i akumulatorów. Nasze działania edukacyjne mają się przyczynić do osiągnięcia jak najwyższego poziomu selektywnego zbierania odpadów.


Spotkanie odbyło się pod hasłem: Segreguj z nami, walcz z odpadami. Kampania skierowana została do uczniów szkół gminy Chodzież, na terenie której działa fabryka Jenox Akumulatory. W spotkaniu wzięli udział uczniowie stanowiący reprezentację czterech szkół gminnych: Szkoły Podstawowej w Zacharzynie, Szkoły Podstawowej w Strzelcach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stróżewie oraz Szkoły Podstawowej w Oleśnicy. Spotkanie w Zacharzynie rozpoczęło przedstawienie pt. „Sprawa dla Ekologa”, którego tematyka dotyczyła segregacji odpadów i recyklingu ze szczególnym uwzględnieniem podejścia do bezpiecznego zbierania i recyklingu akumulatorów oraz możliwym wpływie substancji stosowanych w bateriach i akumulatorach na środowisko i zdrowie ludzi. Następnie uczniowie wzięli udział w Gminnym Konkursie Ekologicznym, podczas którego musieli wykazać się wiedzą z zakresu ekologii, segregacji i recyklingu oraz umiejętnościami praktycznymi. Dzieci odpowiadały na pytania m.in. co należy zrobić ze zużytym akumulatorem, brały udział w kalamburach, wyścigach, rozwiązywały zadania z wykorzystaniem tabletów oraz programowały roboty edukacyjne Photony. Konkurs wygrali uczniowie Szkoły Podstawowej w Oleśnicy. Na koniec uczestnicy udali się na poczęstunek, a po nim wzięli udział w warsztatach ekologiczno – chemicznych organizowanych przez Wulkan Doświadczeń z Poznania. W ramach szóstej edycji kampanii edukacyjnej organizowanej przez Jenox Akumulatory do każdej ze szkół przekazane zostały ulotki informacyjne Twój akumulator może być bezpieczny dla środowiska, w których przedstawione zostały sposoby postępowania z akumulatorem.

Powiązane artykuły

/upload/pictures/agm-truck-220-white.jpg

Nowy Jenox AGM Truck

Miło nam poinformować, że nasza oferta poszerzyła się o nowy  akumulator dedykowany dla pojazdów ciężarowych i specjalistycznych. Jenox AGM Truck to najnowszej generacji akumulator kwasowo-ołowiowy, o zwiększonej odporności na głębokie wyładowania, który stanowi  odpowiedź na potrzeby branży transportowej.

/upload/pictures/hit-diamentowy-2.jpg

Podwójny HIT dla Jenox Akumulatory

Nasza firma po raz kolejny została wyróżniona w konkursie Gospodarczo-Samorządowy Hit Regionów. Tym razem sukces był podwójny. Nasze produkty zostały docenione za swoją niezawodność otrzymując Brylantowy HIT, a sama marka Jenox Akumulatory uhonorowana została tytułem Hit Grand Prix 2022 w kategorii produkcja.

/upload/pictures/Banki_energii_od_Enea_i_Jenox_Akumulatory_04.jpg

Ruszają prace nad prototypem domowego magazynu energii

Jenox Akumulatory wraz z firmą Enea rozpoczął wspólne prace nad prototypem domowego magazynu energii elektrycznej. Prowadzony projekt badawczo-rozwojowy ma pozwolić na opracowanie i stworzenie domowego magazynu energii przeznaczonego dla prosumentów.

Katalog Jenox

Katalog Jenox